W Katowicach-Szopienicach ogłoszono przetarg na zbudowanie noclegowi, dla bezdomnych mężczyzn. Jego budowa ma kosztować ponad 1 milion złotych i będzie trwać około 9 miesięcy. Ma ona zapewnić schronienie 40 osobom. Noclegownia powstanie w rejonie ulicy Obrońców Westerplatte.

Pomysł budowy takiego schroniska władze ogłosiły na początku 2018 r. Pomimo, że wywołał on sprzeciw wśród mieszkańców Szopienic, to miasto nie zrezygnowało z jego budowy.

Przy ulicy Obrońców Westerplatte mają powstać dwa budynki. Każdy z niech będzie mieć około 400 metrów kwadratowych. Dodatkowo powstanie droga dojazdowa, chodniki, oświetlenie i ogrodzenie obiektu. Całość będzie monitorowana.

Warto dodać, że w Katowicach już obecnie znajduje się wiele miejsc, w których bezdomni mogą szukać dachu nad głową. Są, to ogrzewalnie, noclegownie i schroniska. Większość z niech znajduje się w centrum.

Urzędnicy tłumaczą, że Szopienice są dobrym miejscem na budowę kolejnego takiego obiektu, ponieważ, zapewniają bezpośrednią komunikację miejską z centrum miasta, brak budynków mieszkalnych oraz odpowiedni teren pod budowę.

Schronisko ma być prowadzone przez pozarządową organizację, która wygra ogłoszony przez miasto konkurs ofert.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Wpisz swój komentarz!
Wpisz swoje imię tutaj